Dredy, špetka antisemitismu, kousek Antify a máte konzervatismus jako vyšitý. Ivan Bartoš, Piráti,

Dlouho mě tak nic nepobavilo jako tvrzení Michaela Žantovského o tom, že předseda Pirátů Ivan Bartoš „není levičák, ale konzervativec s dredy“.

Tak jsem si dal tu práci a rozebral v několika, jistě příhodných, kategoriích ten údajný konzervatismus Ivana Bartoše a údajnou „nelevicovost“ Pirátů jako celku. Vztah k Izraeli/Židům, Antifě, daním a soukromému vlastnictví dokáže odhalit mnohé. Vše pečlivě ozdrojované. Redakce ani čtenáři se nemusí obávat šíření dezinformací.

Izrael

Konzervativci vesměs podporují stát Izrael a těžko byste mezi nimi zaznamenali antisemitismus. Na rozdíl od levice, jako například britských labouristů, mezi kterými se šířil antisemitismus jako na běžícím pásu a jejich někdejšímu předsedovi Corbynu bylo kvůli tomuto prohřešku dokonce pozastaveno členství ve straně. Trvalo to dlouho, ale nakonec se vše dostalo na veřejnost a labouristé museli jednat. Neuvěřitelná ostuda.

Ale pojďme zpět k Pirátům a jejich „konzervativci s dredami“ Bartošovi. Ten před lety podepsal petici, která požadovala zrušení festivalu Den Jeruzaléma. Společně s Bartošem svůj podpis připojil třeba Tomáš Tožička. To je důležité jméno, protože tento pán později kandidoval za Piráty do Senátu. Nakonec musel odstoupit, protože nakreslil hákový kříž do Davidovy hvězdy. Za „vrchol hnusu“ to označil i protřelý poslanec Kalousek. Vrchol hnusu a také, jak jinak, antisemitismu.

A když už jsme i antisemitismu, tak na svou svatbu si v roce 2015 pozval Ivan Bartoš jakéhosi Jana Májíčka, který o několik let dřív veřejně gratuloval teroristické organizací Hizballáh v jejím boji proti Izraeli. Bartoš tehdy deníku Blesk řekl, že na svatbu byli pozváni lidé, „kteří nám jsou názorově blízcí“. Jako prvního jmenoval právě Jana Májíčka…

Antifa

Konzervativci odmítají Antifu a označují ji po právu za extrémní levici. Protože dobře vědí, že Antifu založili ve 30. letech 20. století němečtí komunisté. Antifa se nezříká násilí a kromě odlišných názorů, jejichž autory označuje za fašisty, vede „svatou válku“ proti kapitalismu. Doporučuji se podívat na jednu ze zpráv Ministerstva vnitra. Například ta z roku 2011 vztahující se k předchozímu roku, kde je zmínka o Antifě součástí kapitoly 2.1.2.3 Trendy na levicově extremistické scéně. A právě s levicovými extremisty z Antify pochodoval před lety předseda Pirátů, ten konzervativec s dredami“, v jednom šiku. Prý pro dobrou věc, protože šlo o uprchlíky a údajný boj proti fašismu. 🙂

Za zmínku stojí i Pirátské juchání nad řeckým hnutím marxisty Varufakise.

Soukromé vlastnictví

Konzervativci váží soukromého vlastnictví, zatímco levice jej velmi často zpochybňuje. A když má náhodou moc, tak klidně sáhne po znárodňování. Máme s tím nakonec v naší zemi své bolestné zkušenosti. Připomeňme si v této souvislosti kauzu Klinika, kdy byla neoprávněně blokována budova na Praze 3. Tehdy se Piráti připojili k výzvě „Nechte Kliniku dýchat“. Ačkoli zněla výzva vzletně, tak nešlo o nic jiného, než o schvalování ilegálního záboru budovy.

Daně

Konzervativci snižují daně. Dobře vědí, že sami daňoví poplatníci se svými financemi naloží nejlépe, nikoli vláda. Zatímco levice daně zvyšuje, aby mohla financovat své socialistické experimenty a uplácet tak voliče. Piráti v čele s „dredatým konzervativcem“ hlasovali před několika měsíci proti daňovému balíčku, díky kterému zůstává občanům České republiky v jejich peněženkách více peněz. Jako důvod uvedli údajné zatížení rozpočtu. Na druhou stranu loni v létě pražská radnice v čele s pirátem Hřibem poslala historicky nejvyšší dotaci na Prague Pride. Celý jeden milion korun v době, kdy se ekonomika řítila ke dnu kvůli covidu a vládním opatřením. Ale tehdy takové rozhazování pirátským poslancům nevadilo, že? Jak to tedy je?

Za připomenutí stojí i nápad Pirátů na vyšší zdanění prázdných pražských bytů. Kontrolu prázdných bytů chtěli provádět špehováním skrze odběry elektřiny. Jak konzervativní, že?

Přesto mediální mainstream ve většině případů levicovost Pirátů důsledně zamlčuje (titulky typu „Propad levice“ v situaci, kdy Piráti úspěšně vtrhli do Sněmovny apod.) a ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý poradce zesnulého prezidenta Žantovský neváhá předsedu levicových Pirátů označit za „konzervativce s dredy“. (Nejenom) mladí voliči v průzkumech houfně hlasují pro levicové Piráty (jejichž předseda Bartoš před čtyřmi lety mj. zpochybňoval po vzoru svých komunistických kolegů naše členství v NATO). Zároveň se jim oškliví levicová KSČM a odvracejí se i od levicové ČSSD. To jsou paradoxy, viďte?

Autor: Petr Machovský, Absolvent Vysoké školy ekonomické, manažer se zkušenostmi v českých i nadnárodních firmách, od roku 2012 podnikatel v ICT a ekonomickém poradenství. Odborný garant komise pro Průmysl a obchod hnutí Trikolóra a místopředseda pražské organizace.

, ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře