1,5 miliardy. Tolik nás ročně stojí 200 poslanců, Zprávy ČR

1,5 miliardy. Tolik nás ročně stojí 200 lidí sedících v Poslanecké sněmovně

Naše spořivá Markéta Pekarová Adamová to slíbila při svém zvolení změnit a začít šetřit. To sice začala, ale na nás. Nikoliv na sobě a „své“ sněmovně. Tam se místo slíbené úspory 40 milionů vyhodilo naopak o dalších 141 milionů víc.

Chcete mi napsat, že chudák Markéta byla vystavena bezprecedentní situaci války na Ukrajině a například skokovému zdražování energií? Takový argument ale já neberu. Markéta je členkou vítězné koalice a ta jediná za to zdražování může. Svojí podlézavou politikou Německu a zásadními chybami v energetické politice celkově i ona zavinila to, že jsme na tom v celé Evropě nejhůř. Hlavně vy si vemte dva svetry a omezte topení jako my poslanci tady.  Mimochodem i v tom se nám lhalo, viď Maki? Žádné takové opatření úspor energie pro poslanecké kanceláře neplatilo a neplatí. (Pro šťouraly, mám to přímo od PS v datovce.)To se jen strčí teploměr na chvíli za okno a udělá fotka pro plebs.

Takže co to tedy způsobilo?

Mimo jiné různé zahraniční cesty. A cestuje se opravdu o sto šest. Jenom zde byl nárůst bratru o 730 000,- Kč na skoro 13 milionů korun. A kam že se to cestuje? No leckam, hlavně tam, kde je teplo a moře. Očekávali byste takové destinace jako například Indonésie, Austrálie, Nová Zéland, Bahrajn, Chile, Mexiko, Řecko, Tanzanie… Vše samozřejmě jako mise meziparlamentních cestovatelských skupin poslanců ČR.

Co tam dělali?

No těžko říct, protože mnohdy neexistuje žádný výstup z takových cest, a nikoho to zřejmě nepohoršuje ani nezajímá. Ani Markétu. Ale tam se člověk nediví, když ta ve svojí delegaci na Tchaj-wan dala 30 tisíc jen za Prosecco bublinky v letadle. To už je vám pak fuk leccos.

A pro zajímavost, třeba poslanec Fifka a Vojtko, si za peníze daňových poplatníků zaletěli třeba do Rwandy. Na týden, od 9. do 15 října 2022. Jejich výlet nás přišel na 290 tisíc korun. Zpráva z výletu opět není k dispozici a opět se cestovalo v rámci „cestovatelského klubu“, konkrétně Meziparlamentní skupina ČR – Rwandská republika.  To, že ani Fifka, ani Vojtko členy této skupiny nejsou, patrně nehrálo roli.

I do NATO se cestuje o sto šest, i na to je speciální „poslanecká cestovka“ jménem Stálá delegace Parlamentu do Parlamentního shromáždění NATO. Ta stála za 4 kusy našich poslanců 920 tisíc korun. Skoro mega za co? No za nic, co bychom měli vědět, protože  ani z tohoto výletu se se zprávou pro daňové poplatníky (nás) nikdo neobtěžoval.

K tomu všemu připočítejme 14-ti procentní nárůst v kolonce „platy a podobné a související výdaje“, kde si poslanci polepšili o 92 milionů korun a jste v obraze, jak moc, že se v této instituci šetří. 

Jako pohádkový Willy Fog si po světě za naše peníze cestují naši poslanci. A oni si za ně i jako v pohádce žijí. A nás pomalu ale jistě nutí účinkovat v hororu. Toto si platíme částkou 1,5 miliardy. Dobrý ne?

Autor: Jana Marková

Jana Marková, zprávy čr,

, ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře