Mlčte! A nebo udejte toho, kdo nemlčí

Mlčte! A nebo udejte toho, kdo nemlčí. Už to máte zákonem posvěcené

Sněmovna schválila návrh zákona o ochraně oznamovatelů protiprávního jednání před případnou odvetou zaměstnavatelů. Ochrana se má týkat i nahlášených přestupků, kde je horní hranice pokuty nejméně 100 tisíc korun, což navrhl Marek Benda z ODS. To jen až vám ta věčná parlamentní přísavka zase bude vyprávět, jak on je ta původní „stará“ ODS. Dovoluji si tvrdit, že ta původní ODS by se nad tímto svazáctvím pozvracela. 

Je to tedy taková soft verze, Piráti chtěli prosadit, že to udávání mělo být legálně anonymní. Samozřejmě zabaleno do boje proti korupci a v rámci té jediné pravdy. Orgány státu i samospráv nad 10 tisíc obyvatel a firmy nad 50 zaměstnanců budou muset určit příslušnou osobu, která bude oznámení přijímat. Má ho přijímat i ministerstvo spravedlnosti. Oznámení bude důvěrné, zabezpečené a příslušná osoba ho musí posoudit, prošetřit a případně navrhnout nápravné opatření. Taky vám to něco připomíná? Padesátky? Čím dál víc, že?

Zakázána budou odvetná opatření proti oznamovatelům. Nebude možné ho vyhodit z práce, snížit mu mzdu ani ho nijak poškodit. Pokud se to přesto stane, oznamovatel se bude moci u soudu domáhat předběžného opatření. 

A tohle naše sněmovna schválila. Tohle po vás chtějí a k tomuto vás teď již legálně nutí. Bonzáctví. Kde křičelo ANO na plný pecky, že tohle je špatně. Kde visela SPD z oken a snažila se to zastavit? Kdo o tom informoval na náměstích? Kde je opozice? Žádná tu není. Jen kecy. Právě jste dali všem závistivým  bonzákům náboje. A nikdo neřekl ani popel.

Autor: Jana Marková

Jana Marková, zprávy čr,

, ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře