Konfiskace úspor je prý pro Česko nejpřijatelnějším řešením
Konfiskace úspor je prý pro Česko nejpřijatelnějším řešením!? Inflace 16%. V některých komoditách ale mnohem víc. Už teď jste v podstatě přišli o 1/5 toho, co jste si našetřili. A bude hůř. Záleží na tom, co udělá ČNB a vláda. Šanci ovlivnit to nemáte. Tedy klidným způsobem už ne

Vydělávají energetické společnosti jako ČEZ či EPH, těžařské a zbrojařské firmy, výrobci čipů. Jinak je to o přežívání a mnohdy i o krachu. Hlavním dlužníkem je v Česku stát, jemuž se díky růstu cen příjmy zvyšují a dluhy snižují. Musí ty peníze dostat z nás. Žádné svoje peníze nemá. Jen dluhy a fialové lži. Inflace je formou zdanění obyvatelstva. Tajně a nepozorovaně se konfiskuje významná část majetku občanů. 

Nebude na nájem a ten se bude zvyšovat. Nebude na splátky a úroky klesat nebudou. Když inflace nestačí, přijdou na řadu majetkové daně. Každý, kdo ještě něco bude mít, z toho bude platit tolik, až si to už nebude moci dovolit

Máte hypotéku? Už vám nestačí plat ani na elektřinu? Máte smůlu. Nikdo vám nepomůže. Máte firmu? Museli jste propouštět? Máte zaměstnance? Nemáte na odstupné? Máte smůlu. A oni taky. Protože oni mají taky hypotéky a taky několikanásobné zálohy na energie. Ještě chvíli se budete pohybovat na hraně a snažit se to ustát. Neustojíte. Šanci ovlivnit to nemáte. Nijak zvlášť. 

Dnes mi přišel ze školy milý mail. Všechno včetně kroužků a družiny se od 1.1.2023 zdražuje o 50%. Tak bezva. Kolik máte dětí? Kolik z toho, co máte naspořeno budete muset vydat navíc? To už není 1/5. To už je polovina. 

Nemáte naspořeno? Co omezíte? Kroužky? Obědy? Družinu? Začnete kupovat levné jídlo, i když víte, co je to za humus? Kadeřníka, kosmetiku, restaurace, divadlo, všechno zbytné. Přestanete investovat, přestanete rekonstruovat. Že to někoho živilo? Že ten někdo platí taky hypotéky a taky má děti a taky nebude mít na topení? Smůla. Kde nic není, ani smrt nebere. Znáte to.

Z téhle země bude jeden velký výprodej, na který už si někdo brousí zuby. Vlastně si tady tu Ukrajinu budujeme nejen tím, že tu věšíme její vlajky na každém rohu. Přesto neměníme kurz. Proč nikdo tu záchrannou brzdu nezatáhne? Protože se obávám, že už nemůžou. Už nemůžou říct, celý to bylo blbě, omlouváme se. Pohřbili a popřeli by tím sami sebe. A to se nikdy nestane. To radši pohřbí nás všechny. 

Nejsou to veselé vyhlídky. Ale snad je to trochu návod k tomu, že není jedno, jestli bude o trochu líp nebo o trochu hůř. Ona ta trocha může být totiž za dané situace fatální. A teď je nejhůře, co kdy bylo.

Autor: Jana Marková

Jana Marková, zprávy čr,

Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře