Zásahová jednotka zadržela na Chomutovsku dealera drog

Další úspěšnou realizaci mají za sebou kriminalisté z chomutovského TOXI týmu. Zásahová jednotka zadržela na Chomutovsku dealera drog

Měsíce práce, v rámci které byl detailně rozpracován poznatek o možné drogové trestné činnosti muže z Chomutovska, přinesly začátkem prosince ovoce.

Kriminalisté na základě množství získaných operativních informací svědčících o distribuci pervitinu zmíněným mužem, provedli ve spolupráci se členy Zásahové jednotky Ústeckého kraje domovní prohlídku a prohlídky nebytových prostor v místě jeho bydliště a na přilehlých pozemcích.

Při domovní prohlídce byla nalezena bílá krystalická látka o váze přesahující 10 gramů. Mnohem větší „úlovek“ však kriminalisté zajistili na přilehlých pozemcích. Na nich našli v různých nádobách, v láhvích a igelitové tašce celkem 1.498 gramů krystalické látky, přičemž podle orientačního testu se jednalo o metamfetamin. Nádoby s obsahem metamfetaminu byly na pozemcích různě ukryty, část byla zahrabána v zemi, jedna nádoba byla dokonce zavěšena na stromě.

Kromě drog zajistili policisté také finanční hotovost, cihličky ze žlutého kovu o celkové hmotnosti přes 380 gramů anebo střelnou zbraň.

Krátce po zadržení vyšetřovatel 45letého muže obvinil ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jednání obviněného mělo spočívat v distribuci pervitinu na Chomutovsku, a to zejména v obci, kde dotyčný sám bydlel a v přechovávání této drogy za účelem její distribuce.

Na základě podnětu vyšetřovatele a následně návrhu státního zástupce rozhodl soudce o umístění obviněného do vazby. S ohledem na značné množství zajištěného pervitinu mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Týdeník policie

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře