Šmarda (SOCDEM) už nechce recyklovat lídry, Sociální demokracii povede i nadále Michal Šmarda

Šmarda (SOCDEM) už nechce recyklovat lídry.

Předseda sociálních demokratů Michal Šmarda nechce do sněmovních voleb v příštím roce vyslat recyklované tváře. Po neúspěchu v eurovolbách z minulého víkendu je podle něj třeba najít nové kandidáty i témata. 

Na podzim, nejpozději do 12. října, proto svolalo vedení SOCDEM mimořádný sjezd. Během léta by se měli v sérii programových debat vyprofilovat nové osobnosti strany i témata pro hlasování o novém složení dolní parlamentní komory, řekl Šmarda ČTK. Současně vyzval k účasti v debatách straníky i sympatizanty mimo SOCDEM.

Ze Sněmovny vypadli sociální demokraté ještě pod značkou ČSSD po volbách v roce 2021. Šmarda doufal, že eurovolby přinesou obrat, který ale nepřišel. “Nebyl o nás zájem, špatně jsme cílili,” uvedl Šmarda s tím, že doufal v zisk mandátu pro SOCDEM. Kandidátku vedl dlouholetý člen strany a exministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Další strategii by měl určit sněm, který se má sejít do tří týdnů po uzavření podzimních krajských a senátních volbách. Vedení strany ve čtvrtek Šmardův plán podpořilo. Nejúspěšnější kandidáty z krajských voleb by podle předsedy bylo možné využít i pro volby v příštím roce.

Sjezd by měl rozhodovat i o novém vedení SOCDEM. O tom, kdo bude znovu kandidovat, vedení podle Šmardy zatím nejednalo.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře