Policie dál pátrá po pachateli úterní vraždy ženy v Jevíčku 

Policie dál pátrá po pachateli úterní vraždy ženy v Jevíčku na Svitavsku. Pátrání rozšířila do Jihomoravského kraje, po poledni se zaměřila na okolí Brněnské přehrady.

V terénu jsou desítky policistů. Hlavním podezřelým z vraždy je čtyřiatřicetiletý Petr Gryc z Blanenska, uvedla dnes policie na síti X. Podle posledních poznatků policie má muž poraněnou ruku. Je nebezpečný, lidé se ho nemají snažit zadržet. Informace k hledanému mohou volat na linku 158.

Hledaný muž je vysoký 175 až 180 centimetrů, na zveřejněné fotografii má tmavé vlasy ostříhané na krátkého ježka a plnovous. Zveřejnila také fotografii s jeho možnou aktuální podobou.

“Po vyhodnocení všech dostupných informací, které jsme doposud získali, se pro nás výše hledaný muž stává hlavním podezřelým z vraždy,” uvedla policie dnes ráno.

O násilném úmrtí ženy v Jevíčku informovali policisté na síti X v úterý kolem 21:30. Zhruba o dvě hodiny později uvedli, že v souvislosti s činem pátrají po Petru Grycovi z Blanenska. Zároveň zveřejnila video s vrtulníkem vznášejícím se nad náměstím v Jevíčku. Právě zde pachatel ženu zabil, napsaly některé servery s odkazem na svědky události.

Před necelými dvěma týdny policie v Pardubickém kraji obvinila osmatřicetiletého muže z vraždy, která se stala v pondělí 20. května večer v jednom z rodinných domů ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku. Obviněný podle kriminalistů v opilosti a po předchozí hádce kuchyňským nožem jednou bodl do hrudníku o dva roky mladšího muže. Ten zemřel následující den ráno v nemocnici v Hradci Králové.

Loni policisté v Pardubickém kraji vyšetřovali pět vražd, z toho jednu dokonanou. Ta se stala ještě o rok dříve, původně bylo ale vyšetřování vedeno jako trestný čin zbavení osobní svobody s následkem smrti, teprve později vyšetřovatelé případ překvalifikovali. Všechny vraždy kriminalisté objasnili.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře