Piráti a STAN, daně, koalice,

Koalici Pirátů a STAN povede Ivan Bartoš. Předsedové obou stran to potvrdili na tiskové konferenci po koaličním jednání. Podle Rakušana si také jako nepřekročitelnou podmínku své spolupráce stanovili, že v případě úspěchu půjdou společně do vlády, nebo při neúspěchu do opozice.

Obsazení dalších míst lídrů v jednotlivých krajích nyní připomínkují regionální organizace. O kandidatuře Rakušana ve středních Čechách rozhodne STAN v primárkách nejspíš na začátku příštího roku.

Piráti si už jako svého lídra odhlasovali právě Bartoše, který se rozhodl jít do voleb z prvního místa kandidátní listiny v Ústeckém kraji.

Bartoš v minulých volbách v roce 2017 kandidoval ve středních Čechách, kde politicky působí právě Rakušan. “Lidé ve Středočeském kraji mě i výsledky mé práce znají, a proto považuji za rozumné, že jsme se na tomto v rámci koaličního vyjednávání shodli,” poznamenal Rakušan.

Rakušan dodal, že představitelé obou stran se také bavili o klíči obsazování i dalších pozic lídrů v jednotlivých krajích. Návrh nyní mají k posouzení regionální organizace, hotovo by měly mít asi do týdne.

Strany už dříve oznámily, že konečný návrh koaliční smlouvy má být hotov do 23. prosince. Následně o něm budou hlasovat členské základny Pirátů i STAN.

Nutno podotknout, že STAN patří v podepisování koaličních smluv pro volby do Poslanecké sněmovny mezi přeborníky. Před necelými čtyřmi lety opustil TOP 09 a v dubnu 2017 podepsal Koaliční smlouvu pro volby do Poslanecké sněmovny s KDU-ČSL, která ovšem vydržela pouhé tři měsíce.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře