Půjdete do kriminálu za vtip? Už brzy možná ano
Půjdete do kriminálu za vtip? Už brzy možná ano. Schází velice málo. 

Dnes mám pro vás takovou lahůdku, která hodlá kriminalizovat v podstatě cokoliv, na co si  nátlakové neziskovky vzpomenou, nebo co se nebude někomu takzvaně hodit do krámu. Vlastně stačí, když se nebudete někomu hodit vy. Zničit člověka na základě třeba jen vtipu, by mohlo být velmi snadné. Takové retro do 50. let v nové podobě. 

O co jde? „Česká vláda má brzy projednávat návrh Evropské komise, který chce unifikovat definici projevů nenávisti coby trestného činu napříč EU. Jinými slovy odebrat pravomoc ČR je vymezit a podřídit českou definici restriktivnější podobě v západní Evropě. Podle návrhu se má stávající seznam trestných činů z nenávisti (založených na barvě pleti, náboženství a etnickém nebo národním původu) doplnit o projevy nenávisti založené na věku, zdravotním hendikepu, genderové identitě (!) a sexuální orientaci.“

A tak se za ohlušujícího ticha chystá legislativa, kterou když přijmeme, budeme trestat lidi ne na základě našich vlastních  zákonů, které mimochodem považuji za naprosto dostatečné, ale podle pravidel západních, progresivních. Jak tam taková politika dopadá, můžeme poměrně snadno vidět. Nepostižitelné menšiny, které si mohou dovolit v podstatě cokoliv, potlačování vlastní historie, dehonestace vědců, umělců a myslitelů jen proto, že byli bílí. Teze, že vůči bílým neexistuje rasismus, i kdyby je to mělo stát třeba život. 

Toto nebude nevinná směrnice, chránící ohrožené lidi před nenávistí. Toto bude nástroj, jak zlikvidovat kohokoliv se vám zamane. Určovat, co bude, a co nebude nenávist, bude někdo jiný úplně jinde. Někdo, kdo o našich reáliích nemá ani potuchy, a i kdyby měl, nebudou ho zajímat. A nebude cesta zpět. Budeme se opět bát mluvit nahlas. Budeme se bát kritizovat a postihovat i zjevné prohřešky jen proto, že ten dotyčný patří mezi „vyvolené“? Budeme se opět bát říci před vlastními dětmi, že něco je špatné?

Pokud vláda tuto směrnici přijme, zcela nepochybně. Na závažné trestné činy naše právo myslí dostatečně. Nenechme se semlít poklonkováním Bruselu, a zachovejme si svobodu slova alespoň tak, jak ji máme nyní. Přijít o ni je snadné. Získat zpět, téměř nemožné. Nenechme vládu toto zvěrstvo přijmout. 

Autor:  Jana Marková, soukromá podnikatelka a absolventka Filozofické fakulty Univerzity Palackého

Děkuji Společnost pro obranu svobody projevu , že se této tematice věnuje a na tyto nebezpečné regulace upozorňuje. Zdroj: https://www.sosp.cz/

Jana Marková, zprávy čr,

, ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře