Šíření covidu-19 v Česku několik týdnů zrychluje, Smrt, covid, Omikron, Nouzový stav, Delta, očkování, varianta koronaviru delta AY 4.2, Vláda, Epidemie koronaviru v Česku dál sílí,

Vláda schválila opětovné vyhlášení nouzového stavu. Před krátkou chvílí to potvrdil vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) pro Českou televizi. Nouzový stav bude platit dalších 14 dní.

Současný stav nouze měl končit dnes ve 23:59, jelikož pro jeho prodloužení vláda nesehnala mezi poslanci podporu. O opětovné vyhlášení nouzového stavu však vládu po jednáních požádali všichni hejtmani. 

Nouzový stav v upraveném režimu

Hejtmani vyjádřili výhrady k protiepidemickým opatřením, skončí zatím ale jen omezení úředních hodin. Otevřou se také výdejová okénka knihoven. Obchody, restaurace, provozovny služeb či lyžařské vleky zůstávají zavřené. Rovněž stále platí zákaz vycházení od 21:00 do 5:00. Vláda chce o podobě boje s epidemií jednat s kraji i opozicí v úterý. Rozvolňování nyní podle předsedy vlády nedovoluje epidemická situace. Požadavek posuzovali experti ministerstva zdravotnictví, uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře