volební model, Volební průzkum, volební preference, ANO, Piráti,
Co ukázal nejnovější předvolební průzkum agentury Phoenix Research? Prvenství obhájilo hnutí ANO, které ovšem stále oslabuje. Na druhé místo poskočila koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), která přeskočila další koalici Piráti / STAN. Levicové strany mohutně ztrácí a KSČM se již stabilně drží pod pěti procenty, které zaručují vstup do sněmovny.
Název politického subjektu Volební preference v procentech
ANO25,50
SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)20,30
Piráti / STAN19,30
SPD9
Nevím, neumím odpovědět8,70
ČSSD5,60
KSČM4,10
TRIKOLÓRA3,90
Ostatní3,60

Podle průzkumu by k volbám v lednu šlo 58,1 % oprávněných voličů. Hnutí ANO stále ovládá všechny průzkumy, ale o své voliče přichází. Pokud by volby dopadly tímto výsledkem, tak by Andrej Babiš jen stěží skládal koalici. Překvapením je do jisté míry výsledek koalice SPOLU, která přeskočila i dvojblok Piráti / STAN.

SPD Tomia Okamury by získala devět procent, což je o procento a půl méně, než v posledních volbách v roce 2017. Ovšem mnohem hůře jsou na tom levicové strany ČSSD a KSČM. Sociální demokraté jen těsně překonaly pět procent a komunisté by se do parlamentu ani nedostaly.

Trikolóře Václava Klause ml. se stále nedaří přeskočit pětiprocentní hranici. Je otázkou, co může strana udělat proto, aby oslovila více voličů.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře