Volební průzkum, volební preference, ANO, Piráti,
Co ukázal nejnovější předvolební průzkum agentury Phoenix Research? Prvenství obhájilo hnutí ANO, které ovšem stále oslabuje. Na druhé místo poskočila koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09), která přeskočila další koalici Piráti / STAN. Levicové strany mohutně ztrácí a KSČM se již stabilně drží pod pěti procenty, které zaručují vstup do sněmovny.
Název politického subjektuVolební preference v procentech
ANO25,50
SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)20,30
Piráti / STAN19,30
SPD9
Nevím, neumím odpovědět8,70
ČSSD5,60
KSČM4,10
TRIKOLÓRA3,90
Ostatní3,60

Podle průzkumu by k volbám v lednu šlo 58,1 % oprávněných voličů. Hnutí ANO stále ovládá všechny průzkumy, ale o své voliče přichází. Pokud by volby dopadly tímto výsledkem, tak by Andrej Babiš jen stěží skládal koalici. Překvapením je do jisté míry výsledek koalice SPOLU, která přeskočila i dvojblok Piráti / STAN.

SPD Tomia Okamury by získala devět procent, což je o procento a půl méně, než v posledních volbách v roce 2017. Ovšem mnohem hůře jsou na tom levicové strany ČSSD a KSČM. Sociální demokraté jen těsně překonaly pět procent a komunisté by se do parlamentu ani nedostaly.

Trikolóře Václava Klause ml. se stále nedaří přeskočit pětiprocentní hranici. Je otázkou, co může strana udělat proto, aby oslovila více voličů.

3.5 8 hodnocení
Hodnocení článku
,
Mohlo by Vás zajímat
Nejnovější články
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře