Zeman chtěl abolici u úniku z BIS i vrbětické zprávy, Milost, Prezident Miloš Zeman navštíví 17. a 18. října Ústecký kraj, Senát, parlament, hrad, rozpočet, Ukrajina, Rusko, Válka, Zeman, Vláda, Očkování, covid, Babiš, Fiala, Prezident Zeman svolal zasedání Sněmovny na 8. listopadu
Prezident Miloš Zeman se v pátek spojí s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a v sobotu prostřednictvím videokonference s předsedou ODS a kandidátem na předsedu nového kabinetu Petrem Fialou. Oznámila to dnes prezidentova kancelář. Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), v níž se Zeman léčí, zakázala kvůli zhoršené epidemické situaci ve středu návštěvy na akutních odděleních, kam se řadí i rehabilitační lůžko, na které byl dnes Zeman přeložen.

Babiš dnes nejprve řekl, že měl na pátek 11:00 domluvenou schůzku s prezidentem. Nemocnice mu ale následně sdělila, že jsou návštěvy zakázané. Před odletem z Maďarska novinářům řekl, že mu ředitel ÚVN a Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral nabídl možnost mluvit s prezidentem on-line, nepovažuje to ale za vhodné. Je možné, že se premiér s hlavou státu spojí telefonicky.

“Nechápu, když jsem třikrát očkovaný a šel bych tam s respirátorem, proč bych ho nemohl navštívit,” řekl Babiš.

Zeman také podle Hradu uložil své kanceláři připravit návrhy rozhodnutí o přijetí demise vlády a o pověření kabinetu výkonem funkce do ustanovení nového. Sestavují jej koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN.

Zdroj: České noviny

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře