Drtivá porážka SPD v eurovolbách, Okamura: Názory poslance Kobzy k FF UK nejsou postojem SPD, Babiš odmítl, že by SPD mohlo být koaličním partnerem ANO
Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) odmítl, že by hnutí SPD mohlo být koaličním partnerem jeho hnutí ANO. Řekl to v dnešní volební debatě na serveru Novinky.cz. Uvedl také, že jako prezident by premiérem jmenoval vítěze voleb. Neumí si představit, že by SPD vyhrálo volby a uchazečem o post premiéra by byl jeho předseda Tomio Okamura.

Babiš na dotaz, zda by jmenoval Okamuru premiérem nebo ministrem obrany odpověděl, že si neumí představit, že by SPD mohlo takto ve volbách uspět. “Podle mě se to nikdy nemůže stát,” řekl. Dodal, že by předsedou vlády určitě jmenoval vítěze voleb. Na poznámku moderátora, že by mohlo jít o koaličního partnera, Babiš odpověděl, že SPD není koaliční partner hnutí ANO a ani nebude.

Na Babišovo vyjádření reagoval na facebooku Okamura. “Pro ty, kteří váhali ohledně stanoviska SPD k druhému kolu voleb. Kandidát Andrej Babiš dnes vyjádřil svůj postoj k politickému programu SPD a našim voličům,” poznamenal s odkazem na výrok Babiše. Dodal, že koaličním partnerem Babiše budou strany vládní koalice premiéra Petra Fialy. “Je to přesně tak, jak jsem upozorňoval,” napsal. SPD před druhým kolem uvedlo, že nepodporuje kandidáta spojeného s vládní pětikoalicí, Babišovi ale podporu nevyslovilo.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře