Seznam zrušených pracovišť finančních úřadů. Kam se nově obracet, Finanční správa ČR, DPH, daně, podnikání,

V letošním roce je na odevzdání přiznání k dani z příjmů více času a to až do 3. května 2021 v případě klasického formuláře odevzdaného na papíře a v případě elektronického podání až do 1. června.

Aby probíhalo podávání přiznání bez zbytečných front a vzhledem ke zlepšující se epidemiologické situaci se Finanční správa rozhodla opět zprovoznit své pracoviště v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“.

Přehled pracovišť v režimu 2+2 naleznete na webových stránkách Finanční správy. Služby budou standardně poskytovat od 19. dubna v úřední dny pondělí a středu, tedy minimálně dva dny v týdnu a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci Finanční správy.

Na klasických územních pracovištích jsou podatelny otevřené v úřední dny pondělí a středu od 8:00 do 17:00 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8:00 do 15:30 a v pátek od 8:00 do 14:00. Daňová pokladna je otevřena vždy jedna v kraji v pondělí a středu od 8:00 do 15:30. S koncem nouzového stavu bylo také zrušení rozdělení zaměstnanců Finanční správy do dvou oddělených skupin, které se vzájemně osobně nesetkávaly při výkonu činnosti na pracovišti, aby se omezily osobní kontakty a zamezilo se šíření nemoci Covid-19.

Finanční správa veřejnosti stále doporučuje pro odevzdání přiznání využít online finanční úřad, do kterého se přihlásí na webu: www.mojedane.cz. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem, nebo datovou schránkou. Pokud hodláte přiznání teprve podat, vyvarujte se nejčastějších chyb, na které Finanční správa upozornila: Nejčastější omyly a nejasnosti ohledně daňových přiznání.

Zdroj: Státní správa

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře