Rychlejší projednávání úprav podpory uprchlíků z Ukrajiny , Platy zákonodárců, Opozice vyvolala mimořádnou sněmovní schůzi k sociálním dopadů krize, "Organizovaný zločin hnutí STAN".Novela zákona o střetu zájmů prošla v prvním čtení, Jak šetří politici? Vůbec! Hrad i obě komory parlamentu překročily své rozpočty, Vláda Petra Fialy, Sněmovna, opozice, koalice,

Poslanecká sněmovna ČR schválila ve třetím čtení novelu zákona o podpoře regionální rozvoje, kterou předložila ministryně Klára Dostálová. Novela ruší Regionální rady a nastavuje lepší podmínky pro čerpání evropských dotací v letech 2021 – 2027.

Zásadní změny, které novela přináší:

Změna úlohy vybraných měst při uplatňování integrovaných územních investic, úprava koordinační role Ministerstva pro místní rozvoj při finanční podpoře regionálního rozvoje a akcentování podpory měst a venkova ve strategii regionálního rozvoje ČR.

Zajišťování koordinace programů, fondů a nástrojů v přímém řízení Evropské komise a jednoznačné vymezení kompetencí spojených s koordinační rolí MMR jako Národního orgánu pro koordinaci.

Zrušení Regionálních rad regionů soudržnosti a přechod jejich působnosti, práv a povinností na právního nástupce.

Zdroj: MMR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře