Vláda, Babiš, rozvolnění,

Vláda plánuje zpřísnění proticovidových opatření. Dnes to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). 

Vláda se dnes večer sejde k dalšímu jednání a požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu i po sobotě, řekl novinářům po ranním zasedání kabinetu premiér Andrej Babiš (ANO). Opatření navázaná na chystaný pandemický zákon by podle Babiše nyní proti epidemii covidu-19 nebyla dostatečná. Vláda plánuje jejich zpřísnění.

Babiš řekl, že situace je “extrémně vážná” a na začátku března bude pravděpodobně nejhorší od loňského 1. března, kdy stát oznámil první potvrzené případy covidu-19 v Česku. Nová opatření by se podle něj mohla blížit těm z loňského jara, konkrétní být Babiš zatím nechtěl. Večer je předloží ministerstvo zdravotnictví. Nejpravděpodobnější je, že Česko míří k uzávěře země podobné té, jakou jsme zažili loni na jaře. 

Premiér řekl, že se bude odpoledne opozici snažit přesvědčit, aby souhlasila s dalším pokračováním nouzového stavu. Ten musel po nesouhlasu Sněmovny skončit v polovině února, kabinet však na základě žádosti hejtmanů vyhlásil další.

Kabinet je podle premiéra přesvědčený, že opatření je nutné zpřísnit. “Pokud to neuděláme, tak příští dva tři týdny nás čekají obrovské problémy v našem zdravotnictví, které funguje na pokraji sil,” uvedl. Vláda podle Babiše musí reagovat, dospěla k názoru, že není jiné řešení. Diskutovat o konkrétní podobě opatření bude do večera i s experty. “Čekají nás pekelné dny z hlediska zdravotnictví,” varoval Babiš.

Lidé se podle premiéra musejí znovu omezit, minimalizovat vzájemné kontakty a vydržet, než bude naočkovaný dostatek občanů. “Než budeme moci znovu začít uvažovat o rozvolnění, není jiné řešení,” konstatoval. Odmítl odpovědět na to, kdo za současnou situaci může. “To bych nechal na média a experty,” uvedl.

Zdroj: ČTK

, , , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře