veřejná doprava, covid, FFP2, respirátory, Nemáte dostatek peněz na nákup respirátorů, můžete požádat na Úřadu práce o MOP COVID-19
Povinnost nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě zdravotnické roušky ministerstvo zdravotnictví podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové zvažuje i pro pracoviště. S požadavkem na víc opatření i ve firmách přišla například Pirátská strana.

“Určitě to bude doporučení. Myslím ale, že spíše povinnost,” uvedla Rážová. Odmítla, že by se mohlo toto opatření lišit v západní polovině ČR, kde je nových případů více, od Moravy, kde je situace příznivější. Podle ní je to pro východní část země prevence a pro západ brzda.

Za dostatečnou se ale dosud považovala i šála, šátek nebo látková rouška. Výjimky platí například pro děti do dvou let nebo ve školce. Pro jak staré děti bude povinný respirátor nebo další kvalitnější ochrana dýchacích cest, ministerstvo zatím neuvedlo.

Důvodem zpřísnění je podle Blatného horší epidemická situace se šířením nakažlivější britské mutace.

Ministr Jan Blatný (za ANO) včera dopoledne oznámil, že v pondělí bude vydáno opatření, které tuto povinnost zavede v obchodech, veřejné dopravě a nemocnicích. Platit bude od půlnoci z pondělí na úterý.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře