Hejtman Krkoška (ANO) je obžalovaný z uplacení, Poslankyně Fischerová vystoupila z ANO, Hlídač státu: ANO dostalo dary od Nemraha, který je obviněný v kauze Dozimetr
Hnutí ANO podle serveru Hlídač státu obdrželo v letech 2015 a 2016 dar vždy 100.000 korun od podnikatele Zakaríi Nemraha, který je obviněný v kauze korupce v pražském dopravním podniku (DPP). Nyní opoziční subjekt informace popřel. Hlavní manažer ANO Jan Richter ČTK sdělil, že dar hnutí obdrželo od společnosti Czech Gulf Business Council, Nemrah byl podle něj pouze jedním z členů dozorčí rady.

Na to, že ANO mělo obdržet sponzorský dar od podnikatele, který je podle médií kvůli korupční kauze ve vazbě, upozornil na twitteru také ministr školství Petr Gazdík (STAN). Ten v neděli oznámil, že kvůli kontaktům s dalším obviněným, podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem k 30. červnu skončí ve funkci.

“Mezi třemi zadrženými v kauze Dozimetr je i sponzor hnutí ANO Zakaría Nemrah. Ve svatém zápalu, s nímž nás ANO označuje za mafii, jim to asi nějak uniklo,” uvedl Gazdík.

“Je logické, ze organizovaný zločin STAN se teď bude chytat každého stébla. V tomto případě je to ale střelba absolutně mimo terč,” reagoval Richter. Dar podle něj ANO dostalo před šesti lety od společnosti Czech Gulf Business Council. Server uvádí, že byl tehdy Nemrah členem statutárního orgánu firmy Czech Dubai Expo 2020 Business Council, společnost změnila název v roce 2019, vyplývá z rejstříku firem.

“Pan Zakaría Nemrah nebyl v té době majitelem, ani v představenstvu společnosti, ale pouze jedním z členů dozorčí rady. Navíc v té době nebyly žádné náznaky o tom, ze by byl členem mafiánských struktur,” dodal manažer hnutí.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře