Konec pravidelného preventivního testování ve školách a firmách
Pravidelné preventivní testování ve školách a ve firmách skončí 18. února. Rozhodla o tom vláda na návrh ministerstva zdravotnictví. Důvodem testování bylo zachytávat zdroje nákazy v pracovních a školních kolektivech.

Pravidelné preventivní testování probíhalo od začátku letošního roku s cílem eliminovat výskyt nákazy covid-19 v pracovních a školních kolektivech.

„Zavedení pravidelného preventivního testování ve firmách a školách rozhodně splnilo svůj účel. Podařilo se zachytit řadu zdrojů nákazy onemocnění covid-19, díky čemuž jsme zpomalili nástup varianty omikron a nejen tak umožnili zachovat provoz škol a firem bez výraznějších omezení, ale především jsme zabránili zahlcení nemocnic,“ vysvětlil význam pravidelného testování ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Šíření nákazy onemocnění covid-19 se nyní přesouvá mezi starší a zranitelnější populaci, a pravidelné preventivní testování ve firmách a školách tedy již splnilo svůj účel. V případě náhle změny epidemiologické situace jsou Ministerstvo zdravotnictví i vláda připraveni adekvátně reagovat.

Zdroj: Státní správa

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře