Kraj Vysočina zajistil žákům středních škol studijní cestu na Tchaj-wan, Zprávy z regionů, Zprávy ČR

Vysočina opět umožnila žákům středních škol inspirovat se technologiemi na Tchaj-wanu

Po třech letech pandemických omezení proběhly v březnu 2023 dvě na sebe navazující pracovní a studijní cesty zástupců Kraje Vysočina na Tchaj-wan. Navázaly na partnerskou spolupráci z předchozích let.

Koncem března  2023 se uskutečnila Znalostní cesta Tchaj-wan 2023 pro vybraných osm nejlepších studujících na krajských středních školách. Kromě pěti středoškoláků a třech středoškolaček, vybraných na základě stanovených kritérií i osobních pohovorů z více než 80 žadatelů, se cesty zúčastnili také dva pedagogové a všichni se během 8 dní seznámili s využitím nejmodernějších technologií v dopravě, zemědělství, výrobě mikročipů nebo robotice, stejně jako s asijskou kulturou. Bonusem této návštěvy byla i možnost sdílet své dojmy z nového prostředí na českém zastoupení na Tchaj-wanu. Studijní znalostí cesty pořádá Kraj Vysočina už od roku 2015. Jsou považovány za významný benefit pro žáky na krajských středních školách s cílem představit jim nejmodernější technologické inovace přímo v centru jejich vzniku, stejně jako kulturu části světa, kde též mohou v budoucnu doplnit své vzdělání studiem na tchajwanských vysokých školách.

Na studijní cestu navázala oficiálním programem  krajská delegace vedená 1. náměstkyní kraje Hanou Hajnovou, radním kraje Janem Břížďalou a pracovníky z odborů informatiky, analýz a regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina. Mezi nimi byli specialisté z oblasti technologií, regionálního rozvoje a podpory inovací, technického vzdělávání a kybernetické bezpečnosti. Tato delegace začátkem dubna absolvovala program největší konference v jihovýchodní Asii na téma smart cities – Taiwan Smart Expo Summit 2023, kde byly prezentovány nejnovětší technologie a směry využití energetiky na bázi vodíku, využití umělé inteligence, trendu ve zdravotnictví a dalších veřejných služeb. V rámci programu proběhla osobní jednání s potenciálními tchajwanskými partnery dle specializací a garantovaných oblastí, tedy  ICT ve veřejném sektoru, smart technologie v regionech, inovace a podpora podnikání a turismu a kybernetická bezpečnost. Zmínit je třeba také účast krajské delegace na části programu parlamentní delegace ČR na Tchaj-wanu nebo setkání s 1. náměstkem primátora druhého největšího tchajwanského města Kaohsiung, kde dále rozvíjíme dialog k budoucí spolupráci, zejména v oblasti vzdělávání.

Zdroj a foto: kr-vysocina.cz

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře