Ministr Bartoš uspořádal kulatý stůl k novele stavebního zákona
Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš dnes uspořádal kulatý stůl, kde se řešila chystaná novela stavebního zákona.

K jednáním přizval mimo jiné spoluautora komplexního pozměňovacího návrhu stavebního zákona Jana Tomíška, ministra dopravy Martina Kupku, náměstka Sekce informačních a komunikačních technologií Jana Koudelku a Aleše Máchu z legislativního oddělení Ministerstva pro místní rozvoj a celou řadu dalších partnerů či odborné veřejnosti.

„Jednání u kulatého stolu jsme věnovali chystané novele nového stavebního zákona. Záleží nám totiž na názorech partnerů i odborné veřejnosti, i proto setkání trvalo přes dvě hodiny. Během našich rozhovorů padlo mnoho konstruktivních návrhů a doporučení, která určitě zvážíme při tvorbě novely, na níž už několik měsíců intenzivně pracujeme,“ řekl po skončení kulatého stolu ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.  

Novela přinese několik zásadních změn. Především dojde ke zrušení celé nové soustavy státních stavebních úřadů v čele s Nejvyšším stavebním úřadem. Stavební úřady tak zůstanou tam, kde jsou, tedy na obecních úřadech obcí a měst. Také se zruší takzvaná institucionální integrace. Podle nového stavebního zákona měl totiž stavební úřad sám převzít rozhodování, které se týkalo například ochrany vod, ochrany památek, lesů apod. To je sice pohodlné, ale riskantní. Důraz samozřejmě klademe také na digitalizaci. A důležitá je pro nás i ochrana veřejných zájmů. Nic se ovšem nezmění na principu ,Jeden úřad, jedno razítko´.  

Zdroj a foto: MMR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře