TV Nova, Do ankety Český slavík 21 se zapojil rekordní počet hlasujících
Televize Nova na twitteru uvedla, že bude muset s právníky hledat cestu, zda lze při dnešní mediální legislativě předejít v budoucnu podobným excesům, které se podle ní odehrály v pátek v přímém přenosu Novy při předávání hudebních cen Český slavík. Podle některých médií naráží na slova matematika a podnikatele Karla Janečka, který za obnovením ankety po čtyřech letech stojí. 
 

Janeček při předávání cen mimo jiné kritizoval protiepidemická opatření vlády, která podle něj měla zásadní negativní dopad na kulturu a vedla k rozdělení společnosti. Server iRozhlas.cz pak dnes upozornil na to, že pražští hygienici budou řešit možné porušení protiepidemických opatření během vyhlašování ankety. Janeček ve vyjádření pro ČTK uvedl, že si za svými slovy stojí, byla podle něj na místě.

“Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje,” prohlásil mimo jiné v pátek Janeček. Nova dnes uvedla, že pořad Český Slavík je připravován externí firmou, která odpovídá za obsah a jeho kvalitu. Televize uvedla, že do složení hostů či do obsahu jejich projevů nezasahuje. “Zároveň se tímto pořadem potvrdil trend, který nabývá na intenzitě – kdy jedinec nebo společnost produkuje nebo vyrábí pořad, v jehož rámci prezentuje svoje politické či společenské názory,” dodala Nova.

K situaci se na twitteru vyjádřil také Vladimír Mlynář, člen představenstva skupiny PPF, pod kterou televize Nova patří. “Že je tu (nový) problém, když si někdo koupí licenci na Slavíka, a pak to zneužije pro svoji jednostrannou politickou kampaň, to souhlasím,” napsal v diskuzi na twitteru.

Českého slavíka v kategorii zpěvaček letos získala zpěvačka Ewa Farna. Ze zpěváků si nejvyšší ocenění odnesl Marek Ztracený, který se stal i absolutním vítězem letošního ročníku podle počtu hlasů, kterých obdržel 48.048. V kategorii kapel vyhrála skupina Mirai. Pro všechny to bylo první vítězství v anketě. Kontroverze v pátek vzbudil také vítěz v kategorii Hip Hop & Rap, kterým se stal rapper Martin Pohl vystupující pod jménem Řezník.

Zdroj: České noviny, Twitter

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře