O velikonočním víkendu zemřelo při nehodách sedm lidí, Obětí dopravních nehod za 14 dnů je víc než za celé měsíce
Motorkář po čtvrteční nehodě na D2 u Hustopečí na Břeclavsku v nemocnici zemřel, šlo o muže středního věku. ČTK to řekl mluvčí policie Petr Vala. Za posledních 14 dnů si dopravní nehody v Česku podle údajů z policejních statistik vyžádaly 36 životů, což je víc než za některé předchozí měsíce.

Nehoda na D2 ve směru na Slovensko se stala kolem 18:30, motorkář havaroval do svodidel. Záchranáři ho zraněného přepravili do nemocnice letecky. Provoz na dálnici byl zastavený asi dvě hodiny. Před sjezdem na Hustopeče se utvořila podle policie asi pětikilometrová kolona, která se začala rozjíždět po zprůjezdnění dálnice, zhruba kolem 20:30.

Počet obětí dopravních nehod za posledních 14 dnů už převýšil statistiky na některé měsíce. Jde o vyšší počet než například za celý letošní únor s 26 mrtvými nebo duben s 30 mrtvými a stejný jako za celý březen. Čtyři dny za poslední dva týdny patřily s pěti mrtvými k nejtragičtějším dnům za poslední půlrok, šlo o víkendové dny. Ve čtvrtek při nehodě tří osobních aut a jednoho nákladního u Moravské Třebové na Svitavsku zemřeli tři lidé.

Zdroj: ČTK, foto ilustrační

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře