Předsedkyní TOP 09 bude i další dva roky Pekarová Adamová

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová bude za dva týdny na sněmu obhajovat funkci.

Rozhodnutí znovu se ucházet o funkci předsedkyně sdělila dnes členům výkonného výboru strany. Uvedla to v zaslaném prohlášení. Pekarová Adamová stranu, která je součástí koalice Spolu, vede dva roky. Je také kandidátkou na šéfku Poslanecké sněmovny.

Pekarová v prohlášení uvedla, že jejím cílem bylo při zvolení před dvěma lety přivést TOP 09 do vlády. Koalice Spolu, kterou kromě TOP 09 tvoří také ODS a KDU-ČSL, v říjnu vyhrála sněmovní volby. “TOP 09 má jednou tolik poslanců než v předchozím období a jsme jen krůček od sestavení vlády demokratických stran. Osobně to považuji za velký úspěch a chci pokračovat v práci pro naše voliče i v prosazování programu, za který jsme kandidovali, v Poslanecké sněmovně,” řekla Pekarová Adamová. Sněm TOP 09 se uskuteční v sobotu 20. listopadu v Cubex centru na pražské Pankráci.

Pekarová Adamová je členkou TOP 09 od roku 2009, v roce 2013 byla zvolena poslankyní a mandát obhájila v letech 2017 a 2021. Od listopadu 2015 působila jako místopředsedkyně strany, poslední dva roky stranu vede.

Zdroj: České noviny

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře