Podpora výstavby a rekonstrukce objektů pro sociální služby
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo v rámci Národního plánu obnovy novou výzvu, která podpoří investiční projekty zaměřené na rozvoj a modernizaci materiálně technické základny sociálních služeb. Celkem 2,8 miliardy korun, což je objem finančních prostředků vyčleněných v rámci této výzvy, lze použít na výstavby, rekonstrukce a úpravy objektů či zázemí sloužících pro poskytování sociálních služeb.

MPSV prostřednictvím Národního plánu obnovy vytvoří podmínky pro kvalitní poskytování sociálních služeb, zlepšení a obnovu jejich materiálně technické základny. „Česká populace stárne, a spolu s tím rostou nároky na kapacitu infrastruktury sociálních služeb. Nová výzva by měla přispět k řešení tohoto problému,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Cílem výzvy je přispět k přeměně těch služeb, které jsou považovány za ústavní zařízení. Prostředky by měly být využity na zvyšování kapacity komunitních sociálních služeb podporujících nezávislý život seniorů či osob se zdravotním postižením, ať už v domácím prostředí nebo v prostředí pobytové sociální služby. Konkrétně lze prostředky použít například na výstavbu a rekonstrukci domovů pro seniory, chráněného bydlení, domovů se zvláštním režimem či domovů pro osoby se zdravotním postižením.

Národní plán obnovy představuje vládou ČR schválený plán reforem a investic, který umožní využít prostředky z evropského Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility) pro oživení ekonomiky po pandemii COVID 19. Celkem má MPSV v rámci Národního plánu obnovy na rozvoj a modernizaci materiálně technické základny služeb k dispozici 8,3 miliardy korun.

Cílem je vybudovat, příp. zrekonstruovat až 288 zařízení sociální péče, v nichž by mělo dojít k vytvoření, resp. navýšení kapacity minimálně o 5000 nových lůžek. Více informací o Národním plánu obnovy a detailní podmínky výzvy najdete na webu MPSV.

Zdroj: Státní správa, foto: Ph 8

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře