Přihlášení do aplikace Nabídka majetku státu je možné i přes e-Identitu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nově umožnil zájemcům o nepotřebný státní majetek přihlásit se do aplikace Nabídka majetku státu dostupné na webu www.nabidkamajetku.cz také pomocí identifikačního portálu e-Identita. Ten je součástí státem provozovaného systému pro bezpečné vzdálené ověřování totožnosti uživatelů.

 „Čísla nám ukazují, že online prodej nepotřebného státního majetku je pro veřejnost stále atraktivnější, proto se ho snažíme neustále vylepšovat a přizpůsobovat moderním trendům. Věřím, že možnost komfortnějšího a samozřejmě bezpečného přihlášení uvítají nejen stávající uživatelé, ale zejména noví zájemci o nákup státního majetku z pohodlí domova,“ řekla k novince generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Občané se nyní mohou registrovat a přihlašovat nejen pomocí své e-mailové adresy a hesla jako dosud, ale také pomocí občanského průkazu s aktivovaným kontaktním elektronickým čipem, státní mobilní identifikační aplikací Mobilní klíč eGovernmentu, či pomocí schválených prostředků soukromých poskytovatelů. Mezi ně se řadí například nedávno spuštěné projekty bankovní identity pěti komerčních bank (ČSOB, České spořitelny, Komerční banky, Air Bank, a Monety Money Bank) nebo identifikační systém MojeID od sdružení CZ.NIC spravujícího český registr internetových domén.

Součinnost těchto identifikačních systémů zajišťuje právě brána e-Identita, kterou provozuje Ministerstvo vnitra. Díky jednomu přihlášení se občané mohou zúčastnit nejen elektronických aukcí na webu www.nabidkamajetku.cz, ale také si například vyřídit daně na portálu Finanční správy MOJE daně, či se přihlásit ke službám České správy sociálního zabezpečení, zdravotních pojišťoven či řady měst a obcí, bez nutnosti mít unikátní přihlašovací údaje ke každé službě zvlášť. Více informací o identifikačním portálu naleznete zde: https://info.eidentita.cz

Stávající uživatelé webu www.nabidkamajetku.cz mohou svůj účet propojit s e-Identitou pomocí tlačítka, které je nově k dispozici v uživatelském nastavení.

Elektronický aukční systém, který slouží k prodeji nepotřebného státního majetku, spustil ÚZSVM v roce 2018. V první fázi nabízel movitý majetek, následně byl spuštěn i prodej nemovitého majetku. Elektronický aukční systém v současnosti eviduje téměř 14 tisíc zaregistrovaných účastníků aukcí a téměř 11 tisíc odběratelů novinek. Od spuštění systému do začátku dubna 2021 navštívilo stránky elektronických aukcí 1,26 milionu unikátních uživatelů.  Proběhlo celkem 12 158 aukcí, z nichž 9 655 vyhlásil ÚZSVM a 2 503 aukcí jiné státní instituce. Elektronické aukce se může účastnit každá fyzická či právnická osoba, která je zaregistrovaná v systému. Elektronický aukční systém naleznete zde: www.nabidkamajetku.cz

Videonávody jak se do aplikace přihlásit a jak se zúčastnit aukcí jsou dostupné zde:
https://www.youtube.com/watch?v=zNgaZgwfFbs
https://www.youtube.com/watch?v=q7HUwiIy94w

Zdroj: UZSVM

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře