Proti bílému muži nenávist nevadí. Voliče Donalda Trumpa je prý třeba přeprogramovat.

Významná demokratická členka Kongresu vidí uzdravení americké společnosti pouze skrze převýchovu pravicového bílého muže. Jaké šílené ideologii to budeme čelit?

Alexandria Ocasio-Cortezová je progresivní americká demokratická politička a aktivistka, která se nyní stala ikonou americké levice. Pochází z Bronxu, který ostatně také v Kongresu zastupuje. Je jí teprve 29 let a je tak nejmladší ženou, která kdy v Kongresu působila. Tato mladá žena hispánského původu vidí budoucnost své země po zvolení Bidena prezidentem v tom, že nepohodlné hlasy Američanů, kteří volili Trumpa, prostě pro příště eliminuje. Jak?

Tím, že je podle svých vlastních slov přeprogramuje. Jestli to chce udělat stejně jako Nancy Pelosiová, která hodlá v Kongresu zakázat výrazy jako máma, táta, syn, dcera a vůbec eliminovat ze života pouze dvě pohlaví, a rovnou na to zřídit úřad s názvem „Úřad pro rozmanitost a začlenění“, zatím neupřesnila. Nicméně je jí už teď jasné, že je potřeba zdvojnásobit, ale lépe zečtyřnásobit objem finančních prostředků, vydaných na takzvané „ozdravné programy“ pro tyto lidi.

Už jen to, že se někdo může takto veřejně vyjadřovat do médií a zaštiťovat se tím, že tito lidé, kteří volili Trumpa, museli nepochybně podléhat všemožným konspiracím, nepochybně jsou to nebezpeční radikálové a zcela nepochybně bílí rasisté, je neuvěřitelné. Nedokážu si představit, že by se v dnešní společnosti někdo podobně vyjádřil například na adresu černochů, muslimů, Židů nebo třeba Romů, aniž by byl trestně stíhán, nebo přinejmenším donucen rezignovat na všechny veřejné funkce. Na základě svého přesvědčení požaduje zahrnutí těchto osob do programů takzvané deradikalizace. Sama uznává, že to bude běh na dlouhou trať a nebude to snadné. Asi proto ten deklarovaný obrovský objem potřebných finančních prostředků. Nejlépe samozřejmě z daní těch lidí, proti kterým je namířen. Takové hezky komunisticko-levicové. Ostatně paní Cortézová by tak jako tak ráda nahradila kapitalistický systém spravedlivějším „demokratickým socialismem“, takže se v podstatě není čemu divit.

Opravdu Amerika zešílela a hodlá si podřezávat větev, na níž sedí? Skutečně hodlá plivnout do tváře lidem, kteří ji budovali? Ale je to vlastně pochopitelné. Jaký vlastně mají progresivističtí politici, jako paní Ocasio-Cortezová vztah k zemi, v níž žijí, k jejím tradicím a hodnotám, které ji pomohly vybudovat a k lidem, z jejichž daní žijí? Jak do toho zapadá neskrývaná snaha pomocí cenzury, sankcí, výhrůžek a trestů umlčet a převychovat spoluobčany, kteří nesdílejí jejich progresivistické názory?

Svoboda a demokracie z dnešní Ameriky mizí stejně rychle, jako jsou mazány účty nepohodlných na sociálních sítích. Nenechme se ukolébat tím, že Amerika je daleko, my budeme na řadě hned po ní.

Autor: Jana Marková


, , ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře