Ústavní soud, Vsetín se obrátil na Ústavní soud. Jde o kauzu vystěhování Romů

Krajský soud v Ostravě bude v listopadu a v prosinci rozhodovat o obnově procesu s Kramným, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě.

O obnově bude podle nového zákona rozhodovat jiný soudce, než rozhodoval v původním procesu. Jednání bude veřejné. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského soudu Martina Schwettrová. O jednání informoval i Spolek Šalamoun, který případ dlouhodobě sleduje.

“Jednání je naplánované na 29. listopadu a 1. prosince. Účastnit by se jej měl i odsouzený,” uvedla Schwettrová. Připomněla, že v minulosti se už Petr Kramný o obnovu řízení neúspěšně pokoušel. Soudkyně Renata Gilová, která jej poslal do vězení, žádost zamítla. Nyní se ale případem bude zabývat jiný soudce. “Podle nové úpravy zákona se žádostí o obnovu řízení od letošního roku zabývá jiný senát,” vysvětlila mluvčí.

Toto by mělo Kramnému, který vinu stále odmítá, vyhovovat. Odsouzený muž totiž už dříve namítal podjatost soudkyně Gilové a žádal jiný senát. Zabýval se tím i Ústavní soud, Kramný ale neuspěl.

Kramný podle obžaloby v roce 2013 zavraždil v egyptském hotelu svou manželku a dceru elektrickým proudem. Řešil tak dlouhodobé spory v rodině. Vinu od počátku procesu popírá. Byl odsouzen na základě nepřímých důkazů.

Těla obou žen po převozu do České republiky pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Podle znaleckého posudku, který si dala vypracovat obhajoba, byla nejpravděpodobnější příčinou smrti otrava. Soud si proto objednal revizní posudek, který se přiklonil k zásahu elektrickým proudem.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře