Tragická nehoda v Ostravě. Řidička srazila tříletou dívku, která v nemocnici zemřela

Tragická nehoda v Ostravě – Řidička v Ostravě srazila tříletou dívku, která jí vstoupila do cesty. Záchranáři museli dítě opakovaně resuscitovat, v nemocnici však zemřelo

Dne 6. září 2022, okolo 18:30 hodin, došlo k dopravní nehodě na ulici Československé armády v Ostravě Michálkovicích.

Z předběžně zjištěných informacích vyplývá, že nezletilá dívka r. 2019 měla z chodníku z nenadání vstoupit do vozovky, kde ve směru od ulice Kasalického k ulici Tvrdého jela řidička s osobním vozidlem značky Volvo, čímž došlo k jejímu sražení. Dívka utrpěla vážná zranění, kterým následně v nemocničním zařízení později podlehla.

„Dívka ve věku necelých tří let byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a bezdeší. Zasahující lékař zjistil závažná poranění hrudníku a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění. Posádky ihned započaly s poskytováním přednemocniční neodkladné péče – zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstup do kostní dřeně a zahájily podávání léků. Přes veškerou snahu se stav dítěte rychle zhoršoval, až došlo k selhání krevního oběhu. Zahájená resuscitace byla přechodně úspěšná a podařilo se obnovit srdeční činnost. Během transportu však opětovně nastala zástava a týmy musely znovu provádět nepřímou srdeční masáž. Pacientka byla předána zdravotníkům urgentního příjmu FN Ostrava v kritickém stavu,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Kriminalisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě.

V době dopravní nehody místem projížděl trolejbus číslo 104, jehož cestující by mohli svým svědectvím přispět k objasnění okolností nehody. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme.

Zdroj a foto: Týdeník policie

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře