Okamura lhal, Okamura se omluvil Maďarsku za vyjádření Adamové, Hnutí SPD dál povede Tomio Okamura, Svoboda a přímá demokracie v podání SPD

Předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se opět stal jeho dosavadní šéf Tomio Okamura. 

Na volební stranické konferenci dostal hlasy 84 delegátů z 85 možných, sám Okamura se hlasování zdržel. ČTK to sdělila mluvčí SPD Barbora Šťastná. Konference se kvůli pandemii koronaviru konala on-line. Okamura bude v čele SPD stát další tři roky, hnutí vede od jeho založení v roce 2015.

Delegáti volili i další členy vedení. Místopředsedou hnutí se podle Šťastné opět stal poslanec Radim Fiala. Posty v předsednictvu obhájili i poslanci Radovan Vích a Radek Rozvoral, bývalého poslance Jaroslava Holíka nahradil europoslanec Ivan David.

Okamura byl jediným kandidátem na předsedu. “Pro mě je to velké ocenění mojí práce, moc si toho vážím. Je to pro mě velký závazek vůči členům,” řekl staronový předseda na následné tiskové konferenci.

Na tiskové konferenci po skončení jednání řekl Okamura novinářům, že delegáti uložili celému hnutí, aby se otevřelo pro “vlastenecky smýšlející občany” v regionech. Členové také dostali za úkol na veřejnosti maximálně propagovat program hnutí a získávat tak nové členy. V komunálních volbách chce příští rok SPD tvořit kandidátní listiny se všemi politickými subjekty a lidmi, kteří sdílejí stejné programové hodnoty.

Zdroj: České noviny

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře