krimi zprávy, policie, zprávy čr, kriminalita, dopravní nehody, zprávy z čr

Výzva NCOZ – Žádáme širokou veřejnost o spolupráci při pátrání po pachateli, který vyhrožuje různými útoky. 

Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) vede od měsíce března 2021 trestní řízení vůči neznámému pachateli, který vyhrožuje různými útoky na měkké cíle s cílem vyvolat paniku a donutit různé orgány státní správy a soukromé subjekty zaplatit finanční částku v bitcoinové měně. O části těchto výhružek směřujících vůči mateřským školkám a školám již byla veřejnost v nezbytně nutné šíři informována.

Pachatel své výhružky soustavně rozšiřuje a zintenzivňuje. Využívá anonymizaci v internetové síti, ve které má díky své počítačové gramotnosti pocit bezpečí. Jedná se zřejmě o osobu naštvanou a frustrovanou, s finančními problémy, které nedokáže zvládat. Ke zdůraznění své nebezpečnosti se snaží vydávat se za skupinu pachatelů.

Žádáme širokou veřejnost o spolupráci při získávání dalších informací a důkazů, které by vedly k celkovému objasnění prověřované věci. Informace je možné zadat do formuláře na této webové stránce nebo osobně na jakékoliv policejní služebně.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře