Výsledky Sčítání lidu, domů a bytů 2021 v Ústeckém kraji, 45 tisíc obyvatel Česka má dvojí či vícenásobné občanství, Sečteno a podtrženo: první zajímavosti ze Sčítání 2021, Sčítání lidu 2021, Sčítací komisaři

Sčítání 2021 se od 17. dubna dostane do své druhé fáze, kdy budou sčítací komisaři roznášet lidem listinné sčítací formuláře. Stále ale platí, že se lze z pohodlí domova a tedy bez kontaktu s kýmkoliv dalším sečíst i online prostřednictvím elektronického formuláře.

Sčítání 2021, které začalo v sobotu 27. března a skončí v úterý 11. května 2021, je primárně navržené jako online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami. Kvůli nepříznivé pandemické situaci se Český statistický úřad rozhodl, že možnost sečíst se přes počítač nebo z mobilního telefonu ponechá po celou dobu sčítání, tedy až do 11. května. Vzhledem k původně neplánovanému souběhu online a terénnímu sběru se může stát, že oznámení o distribuci obdrží i ti, kteří se už sečetli online. Za to se omlouváme.

I v průběhu terénního došetření se tedy budeme moci stále rozhodnout, kterou variantu sečtení využijeme. Zda přes papírový formulář, nebo přes internet. To se pochopitelně týká těch, kteří sčítací formulář ještě nevyplnili,“ říká Jolana Voldánová, tisková mluvčí projektu Sčítání 2021. Od soboty 17. dubna bude tedy stále možnost sečíst se buď online, nebo vyplnit listinný formulář, který budou v předem oznámených termínech roznášet sčítací komisaři. Tuto službu zajišťuje Česká pošta.

Oznámení s konkrétním termínem, kdy sčítací komisař přinese listinný formulář, bude vyvěšeno na vstupních dveřích objektu, případně vhozeno do schránky, je-li umístěna zvenčí. Pokud respondenta komisař poprvé nezastihne, přijde podruhé v náhradním termínu. I ten bude dopředu oznámen,“ vysvětluje Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty.

Formulář spolu s odpovědní obálkou si můžou lidé také vyzvednout sami od 17. dubna do 11. května na kterémkoliv kontaktním místě sčítání. Kontaktní místa se nacházejí na vybraných pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Adresy kontaktních míst zjistí respondenti na adrese scitani.cz/kontaktnimisto, na infolince 274 056 789, na linkách Kontaktního centra 253 253 683 nebo 840 30 40 50 či na úředních deskách obecních úřadů.

Zdroj: ČSÚ

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře