Lidé budou dostávat přesné a jasné informace o spotřebě tepla a teplé vody, Konečná podoba úsporného tarifu, Novela energetického zákona - pomoc s vysokými cenami energií formou úsporného tarifu., Balíček pomoci: Úsporný tarif i odpuštění poplatků za OZE, Průměrná mzda v Česku v letošním prvním čtvrtletí reálně, tedy po zahrnutí inflace, klePrůměrná mzda, Inflace, S růstem cen za energie může pomoci Úřad práce ČR
Návrh zákona, díky kterému budou lidé dostávat přesné a jasné informace o spotřebě tepla a teplé vody, prošel v Poslanecké sněmovně Parlamentu třetím čtením a nyní jde do Senátu. Zprávy o vyúčtování budou občanům doručovány v minimálně měsíčních intervalech. Jde o transpozici EU směrnice do českého práva.

Novela zákona je transpozicí ustanovení směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU), kterou se mění směrnice o energetické účinnosti, do českého právního řádu. Návrh zákona mimo jiné stanoví, že na splatnost nedoplatku na zálohách za služby nemají vliv takové vady rozúčtování, které nevedou k chybnému určení výše nedoplatku. Ministerstvo pro místní rozvoj tím reaguje na možné zpochybňování služeb a možné vyžadování penále za to, že družstvo nebo SVJ doručí vyúčtování s drobnou chybou.

Zdroj: MMR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře