Robert Humpal supertrener.cz SARMs

Robert Humpál široké veřejnosti známý spíš pod svým pracovním pseudonymem „Super trenér“, se ve svém novém videu vyjádřil na téma látek, kterým se říká SARMs (selektivní modulátory androgenového receptoru).

Nejen podle jeho názoru jde o velice nebezpečné látky, které vám mohou trvale poškodit zdraví. Více ve videu, které vám doporučujeme shlédnou.

V roce 2013 začaly některé společnosti prodávat různé supplementy na bázi SARM jako doplňky, a to údajně v rozporu se zákonem o zdraví a vzdělávání potravin z roku 1994 (DSHEA) a intelektuálními právy patentovaných držitelů sloučenin. V roce 2017 bylo zjištěno, že mnohé doplňky, které jsou prodávány a tvrdí, že jsou SARM, ve skutečnosti neobsahují danou chemickou látku. 

V říjnu 2017 zaslal úřad pro kontrolu potravin a léků výstražné dopisy třem společnostem, kde oznámil, že SARM je klasifikován jako neschválený lék a mohou způsobit potenciální nežádoucí vedlejší účinky včetně kardiovaskulárních a jaterních poškození. (Zdroj: wikipedia)

Na stránkách Dr.Max se v diskuzi na stejné téma vyjádřil i PharmDr. Lukáš Dobrovolný, který na dotaz ohledně užívání látek SARMs vyjádřil takto:

Hezký den, v souvislosti s ligandrolem se mluví o vyšším riziku infarktu, mtrvice a jaterního poškození. Studie dokumentující dlouhodobé podávání scházejí. Nežádoucí účinky ibutamorenu jako sekretagoga růstového hormonu se budou podobat somatotropinu samotnému (periferní edém, tuhost končetin, artralgie, myalgie, parestezie, bolest hlavy). Každopádně registrovaným sportovcům tyto látky do rukou nepatří, v rekreačním (pro radost a zábavu) sportu jejich účelu nerozumím”. Loučí se Lukáš Dobrovolný

O to více šokující skutečností je, že se tyto látky dají zcela legálně koupit na internetu a někteří sportovci je navíc veřejně propagují. Asi to nedělají zadarmo a věřte, že jim na vašem zdraví vůbec nezáleží. Mezi tyto jedince patří například nechvalně známý a kontroverzní youtuber Filip Grznár, ale také profesionální kulturista Aleš Bursa. Ten k tomu ovšem přistupuje více méně sofistikovaněji.

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře