Výsledky Sčítání lidu, domů a bytů 2021 v Ústeckém kraji, 45 tisíc obyvatel Česka má dvojí či vícenásobné občanství, Sečteno a podtrženo: první zajímavosti ze Sčítání 2021, Sčítání lidu 2021, Sčítací komisaři

Od začátku sčítání přijal Český statistický úřad již 3,5 milionu elektronických sčítacích formulářů, což představuje zhruba 7 milionů osob sečtených online.

„Každý den nám stále přibývají vyplněné elektronické formuláře, i když přírůstky už samozřejmě nejsou tak silné jako na začátku sčítání. Celkově se prostřednictvím online formuláře sečetlo 7 milionů osob,“ říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Nově je pro veřejnost připravena tabulku s aktivitou obyvatel obcí v online sčítání. K dispozici je na webu scitani.cz a bude aktualizována pravidelně každý den, až do konce sčítání.

Kdo se ještě nesečetl, může si vybrat, zda vyplní elektronický formulář či využije jeho listinnou formu. ČSÚ doporučuje využívat elektronický formulář, protože jeho vyplnění je snadné, rychlé a zcela bezkontaktní, z epidemického hlediska tak naprosto bezrizikové.

Sčítání končí 11. května. Do tohoto data je nezbytné odeslat elektronický nebo listinný formulář.

Zdroj: ČSÚ

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře